Vyvážený a chutný obed

Oranžové kari s ryžou

,,Brucho sa formuje nie len na tréningu, ale najmä v kuchyni."

Vyskúšaj toto obľúbené oranžové kari s ryžou, ktoré sa hodí ako ideálny obed pre teba alebo pre celú tvoju rodinu. Tento recept je v našich májových jedálničkoch v ktorých nájdeš vždy plno výborných jedál, ktoré môžeš kombinovať a ľahko doplniť do svojho bežného stravovania.

Budeme potrebovaťčervená šošovica 50 g v suchom stave (cca 150 g v uvarenom stave), kokosové mlieko v konzerve 50 ml cca 5 lyžíc, voda, červená cibuľa 30 g 3 lyžice v surovom stave, kari korenie, kurkuma, zázvor, cesnak, soľ, korenie, voda, mrkva 50 g v surovom stave, hokkaido 50 g v surovom stave, batát 50 g v surovom stave, ryža 50 g cca 5 lyžíc v suchom stave (cca 150 g v uvarenom stave). Postup na prípravu tohto kari s ryžou zvládne úplne každý. Dáme si variť ryžu podľa návodu, aby sa nám uvarila, kým si pripravíme kari. Batát a mrkvu ošúpeme, hokkaido necháme aj so šupkou. Zeleninu si nakrájame, spolu s červenou šošovicou dáme na panvicu, pridáme kokosové mlieko, vodu, kari pastu alebo kari korenie, kurkumu, zázvor, cesnak. Dochutíme soľou a korením a varíme do zmäknutia červenej šošovice. Podávame s ryžou, napríklad s hnedou celozrnnou ryžou, alebo s jasmínovou ryžou. Podľa chuti môžeme kari dochutiť limetkovou alebo citrónovou šťavou a pridať aj čerstvý koriander. Dobrú chuť! 

Aké sú to LIVE jedálničky? 

Jedálničky zostavuje naša výživová poradkyňa Alicka, ktorá dbá na výber zdravých potravín, ako aj na samotnú dostupnosť jednotlivých surovín v našich potravinách. Jedlá sú zostavené podľa vašich telesných parametrov, ktoré si zadával/a pri registrácií. Odporúčam preto skontrolovať vo svojom profile tieto údaje, aby si ich mal/a aktuálne pred tým, ako si aktivuješ jedálničky :-) 

Jedálničky obsahujú jednotlivé kategórie jedál (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera) sú rozpočítané na celkový počet kalórií za dané jedlo. Pri každom recepte nájdeš aj zoznam potravín, konkrétne množstvo a zároveň aj príslušnú výživovú hodnotu danej potraviny. Pri recepte sú vždy uvedené alergény ako aj celkový počet kalórií, aby si to mal/a jednoduchšie a nemusel/a ste nič počítať. Som zástancom vegánskeho stravovania, preto sú jedlá v našich jedálničkom vegánske. Uvedomujem si ale, že nie každému môže takýto spôsob vyhovovať a preto sme s Alickou spravili kompromis a prinášame aj vegetariánske alternatívy

Prečo si ich aktivovať? 

Ak sa rozhoduješ, či začať s našimi jedálničkami, už teraz som veľmi rád. Si na správnej ceste, ako môžeš svoje výsledky zlepšiť a cítiť sa vo svojom tele ešte lepšie. Chcem ti ale odporúčiť, nevzdávaj sa svojich obľúbených jedál a maj z jedla pôžitok. Odmeň sa po dobrom tréningu, niekedy aj nie úplne zdravou stravou. Aj to patrí k životu. Tu však platí zásada, ak 6 dní ješ zdravo, môžeš 1 deň "zhrešiť". Problém je, ak je toto celé opačne. Rovnako neodporúčam počas "cheat day" zjesť všetko, čo ti skríži cestu. 

Ak zaradíš do svojho bežného stravovania jedlá z našich jedálničkov, bude to pre teba a tvoje telo prirodzenejšia cesta a ja verím, že to bude pre teba rovnako príjemné spestrenie a časom si stále viac budeš voliť zdravšie alternatívy jedál :-) 

Chceš ísť do toho?

Pýtaš sa ako si ich aktivuješ, ak už si členom? Vieš tak urobiť kedykoľvek, stačí ísť po prihlásení na stránke do sekcie Môj profil - Zrušiť členstvo LIVE a tvoje LIVE členstvo po skončení predplatného ťa automaticky prostredníctvom e-mailu vyzve na zmenu/ukončenie/programu, vtedy si vyberieš prejsť na program LIVE+ a jedálničky ti budú aktivované. Ak chceš pomôcť, môžeš napísať mail na jany@janylandl.sk a my ti radi pomôžeme. 

Ak ešte nie si našim členom a chceš sa ešte len registrovať, ČLENSTVO LIVE+ stojí len 11,90 eur na mesiac v rámci ktorého máš prístup k LIVE tréningom, archívu a exkluzívnemu obsahu pre členov + dostaneš na celý mesiac jedálniček zostavený podľa tvojich telesných parametrov od výživovej poradkyne. 

Tak neváhaj a sprav to rozhodnutie už dnes :-) 

Chcem aktivovať členstvo LIVE+