VÝLET PRE DETI ZO SOCIÁLNE SLABÝCH RODÍN MY SME LIVE V BANSKEJ ŠTIAVNICI

Naše Občianske združenie MY SME LIVE zorganizovalo celodenný výlet pre 60 detí zo sociálne slabých rodín.

"Dostávať je krásne, ale darovať nás obohacuje oveľa viac. Deti sú naša budúcnosť." 

Vo štvrtok 18. augusta 2022 bol výnimočný deň. V Banskej Štiavnici sme sa stretli so 60-timi deťmi zo sociálne slabých rodín z Lučenca a Banskej Štiavnice. Vďaka nášmu hlavnému partnerovi, PEPCO SLOVENSKO, sme im mohli pripraviť deň plný nezabudnuteľných zážitkov. 

Deti sme od rána čakali v krásnom hoteli Siglisberg  v Banskej Štiavnici, ktorý nám poskytol dokonalé priestory, ubytovanie pre náš tím a obedy pre detičky. Prišli za nami autobusom z Lučenca, ktorý sme pre ne zabezpečili, v sprievode sociálnych pracovníčok, s ktorými naše OZ spolupracuje počas celého roka. Po príchode od nás dostali prvý darček - tričká FitKid :-) 

Nasledoval zábavný interaktívny tréning s Janym a yoga s Vierkou Ayisi. Bolo krásne sledovať ako sa deti snažia a Janyho doslova "žerú" :-) Na záver tréningu sa detičky porozprávali s Vierkou a Janym o tom, ako je dôležité v živote nasledovať svoje sny, robiť to, čo ich baví a počúvať svoje srdce. Aj keď ich štart do života nebol ľahký, tvrdou prácou a cieľavedomosťou môžu v živote dokázať čokoľvek. Jany bol pre ne príkladom, že úspech sám nepadá z neba, ale že k priaznivým okolnostiam jednoznačne patrí tvrdá práca. Deti boli disciplinované a bolo vidieť ich úprimnú radosť a záujem. 

PEPCO SLOVENSKO darovalo deťom rôzne darčeky - tešili sa z ruksakov, peračníkov, zošitov, fixiek, farbičiek, hračiek, čeleniek, sponiek a ďalších drobností, ktoré pre ne boli v tú chvíľu veci obrovské. Po chutnom obede sme sa presunuli na Starý zámok do centra mesta. Deti na zámku čakali zábavné hry a prehliadka okolia. Na záver sme si spoločne vychutnali zmrzlinu:-)

Naše ďakujeme patrí aj nášmu partnerovi Lunys, ktorý pre deti pripravil chutné balíčky na cestu autobusom. Stále platí, že rodiny samoživiteliek s dvomi a viac deťmi, patria medzi najohrozenejšie na Slovensku. Pre niekoho znamená hranica chudoby nedovoliť si dovolenku, ale pre tieto rodiny to znamená celý týždeň variť pre detičky ryžu s vegetou. Tieto rodiny od nás potrebujú pomoc. Vieme, že ak im venujeme potrebnú pomoc, pomôžeme im neprepadnúť sa do priepasti problémov. Týmto projektom oficiálne štartujeme projekt LiveKids. Decká, vidíme sa na BENEFIČNOM LIVE WORKOUT FESTE 29.10. v Refinerry Galery.