Rok 2024 a tvoje zvládnuté ciele! Ako na to?

Chceš vedieť ako si splniť svoje novoročné predsavzatia a čo je kľúčom k tomu, aby si nestrácal/a motiváciu ísť si za svojimi snami?

Predsavzatia do nového roka sme si dávali v minulosti a isto si ich aj budeme dávať do tých nasledujúcich rokov. Nie je zlé, ak si dávame počas januára nové ciele a predsavzatia. V tomto článku nájdeš moje tipy a odporúčania ako správne si nastavovať ciele a zároveň, ako si na konci roka pri bilancovaní povedať, že sa ti podarilo to, čo si chcel v tomto roku zmeniť alebo uskutočniť. Nezabudni si stanoviť alebo zadávať vždy čo najpresnejšie ciele a čo je najdôležitejšie, mali by byť napokon aj reálne :-) aj keď, ak sa pre niečo rozhodneš, nič nie je nemožné. Súhlasíš? 

PRIJÍMAJ VÝZVY a buď disciplínovaná/ý

Ľudia, keď vidia názov "challenge" alebo "výzvu", tak majú takzvané veľké oči a idú s veľkou motiváciu ju zdolať. Je to spôsobené tým, že nie je ťažké prijať výzvu, ale byť disciplínovaný a dokončiť to. Stanov si preto menšie ciele, denné/týždenné, ktoré ťa postupne dovedú do úspešného zdolania celkovej výzvy. Uvidíš, že to bude úžasný pocit zo samej/samého seba pri každom tvojom malom úspechu :-) nezabudni, odmena by nemala byť len dobrý pocit zo svojho výkonu, ale dopraj si niečo čo ťa urobí šťastnou/šťastným.

Záleží na každom TVOJOM ROZHODNUTÍ

Na každom dni a tvojom rozhodnutí záleží, neexistuje deň, ktorý je viac dôležitý ako ten následujúci. Nemôžeš váhať, keď sa už rozhodneš že niečo chceš, nastav si plán a dodrž ho. Odporúčam ti, vytvor si rutinu z nových činností, a uvidíš ako si po viacnásobnom opakovaní zvykneš na to, že už nebudeš uvažovať nad tým, ako sa ti nechce. 

PRIZNAJ SI CHYBY a pouč sa z nich

Dôveruj si. Je to v poriadku, ak vypadneš z tréningového procesu kvôli chorobe, alebo kvôli neočakávanej situácii. Avšak nič netrvá tak dlho, aby si opäť nemohla/nemohol pokračovať po krátkej pauze. Nikdy nespochybňuj svoje rozhodnutie - v jednom momente si chcel/a zmenu, ty vieš prečo si to chcel/a a preto v tom vytrvaj. Naše okolie vie byť veľmi motivujúce avšak niekedy vie byť aj presným opakom. Nenechaj sa odradiť svojím okolím, ktoré by ťa chcelo odradiť od tvojich snov. Veľa krát sú to práve ich zlyhania a nízke sebavedomie v samého seba, ktoré im nedovolí ísť si za svojim cieľom. 

Sebazdokonaľovanie, alebo HĽADANIE MOTIVÁCIE kedykoľkvek a kdekoľvek

Obklopuj sa ľuďmi, ktorí chcú tiež na sebe pracovať. Čítaj motivačné knihy, alebo počúvaj zaujímavé podcasty s inšpiratívnymi osobnosťami z rôznych oblastí. Mysli pozitívne, odpúšťaj a predovšetkým upriam svoju pozornosť na veci, ktoré ti robia radosť. Keď k tomu pridáš viac času na čerstvom vzduchu a pravidelné cvičenie (pozor, nemusí ísť teraz len o vysoko intenzívne tréningy každý do týždňa) uvidíš, ako postupne sa budeš cítiť viac v kľude a život si budeš viac užívať. Čím lepším sa staneš v tom, čo robíš, a začneš vidieť svoje výsledky a zlepšenia, tým viac budeš chcieť pokračovať a ešte viac sa zdokonaľovať. Sebazdokonaľovanie je skvelý hnací motor k tvojím výsledkom. 

Vypočuj si celý podcast Fitcast s Janym Landlom na tému Motivácia. 

Ak si si stanovil/a do roku 2024, že sa chceš cítiť zdravšie a vitálnejšie, ale chýba ti motivácia k cvičeniu a zdravému stravovaniu, alebo začínaš stále od pondelka, a nevieš ako si udržať zdravý životný štýl bez zbytočného stresu, pozývam ťa na môj prvý MOTIVATION WORKOUT v Bratislave dňa 10. februára 2024, na ktorom sa dozvieš odpovede na všetky tvoje otázky. Dám ti tipy, ktoré fungujú mne a rád ti osobne odpoviem na tvoje otázky. Motivačná prednáška, aká tu ešte nebola & Workout, v sprievode skvelej hudby, ktorý ti dodá novú energiu, ťa bude čakať hneď po prednáške. Tak neváhaj, máme limitovaný počet a už viac ako 50% kapacity je vypredaný. 

"Úspech je ako východ slnka. Oplatí sa počkať."