Renátka - víťaz jesennej LIVE PREMENY 2023

Či som čakala, že by som mohla vyhrať? Nie nečakala, ale verila som v seba od začiatku. Bol to môj cieľ získať zdravšie a silnejšie telo, a zároveň som svojej dcérke hovorila, neboj, keď mamina vyhrá, pôjdeme na dovolenku.

Renátka je manželkou, mamou troch detí, vrátane krásnych dvojičiek. Dovolila si samu seba dať na prvé miesto a išla si za svojím snom, aby dcéru vzala na dovolenku a schudla krásnych 12 kíl. Naša víťazka jesennej LIVE PREMENY 2023, ktorá získala hlavnú výhru 1 000 eur od Janyho a ročné predplatné časopisu "Štíhla a Fit". Prečítaj si jej cestu a motivujme sa spolu navzájom. ⤵️

 

Čo ťa motivovalo k tvojej premene a vytúženej postave? Prečo si do toho išla? Absolvovala si už iné výzvy/premeny?

Presne si pamätám, kedy som sa rozhodla, že chcem schudnúť a cítiť sa lepšie. To som ešte nevedela, že to bude online tréningový program LIVE energy s Janym 🙂. Bol koniec augusta a bola som po druhom tehotenstve. Mesiace išli, ale kilá neubúdali a v oblečení som sa cítila nekomfortne. Spolu s mojím manželom sme sa dohodli, že zoberieme našu trojročnú dcérku sa niekam okúpať. Máme na ňu už  menej času, keďže sa nám narodili dvojičky. Prvé mesiace boli náročné, všetko sa točilo okolo dvojčat, tak sme si chceli malinkú trošku užiť, aby bola s nami iba sama. Vybavili sme babičku na stráženie a išli sme. Tam nastal vo mne veľký zlom, keď som sa videla v dvojdielnych plavkách v zrkadle a hovorim si, ,,že toto nie, musím niečo zo sebou robiť! ". Mala som pocit, že tam je nejaké iné zrkadlo, že až takto hrozne nevyzerám, ale bohužiaľ, bola to realita. Na FB mi začalo vyskakovať video s Janym a ďalšími trénermi na jesennú LIVE premenu. Bola to uputávka z leta, kde dievčatá hovoria o všetkých možných výhovorkách prečo necvičiť a na druhú stranu, ako sa môže žena cítiť dobre, aj keď pravidelne cvičí. Hovorila som si, že toto by som mala vyskúšať, keď si ma to už našlo. Tak som sa teda zaregistrovala a išla do toho! 

Od kedy s nami cvičíš? Skúšala si aj ine cvičebné programy?

S Janym som začala cvičiť od septembra 2023, v rámci LIVE premeny, ktorá ma zaujala na internete. Po prvom tehotenstve som vyskúšala aj iný online program, nehovorím že bol zlý, aj tam som mala obľúbeného trénera, ale nevydržala som pri tom, a prestala som cvičiť po krátkej dobe. U Janyho mám motiváciu stále pokračovať, a veľmi ma to baví. Veľkou výhodou je aj archív a ďalší tréneri, tak si každý príde na to svoje.

Máš nejaký čas a venuješ sa aj iným športom? 

Momentálne sa iným športom nevenujem. Jedine, ak môžeme kočíkovanie počítať za istý druh športu. 🙂 Chcela by som začať behávať, tak verím, že sa mi to podarí. Avšak času, kedy sa môžem venovať samej sebe, je málo popri deťoch a domácnosti, aj preto mať doma v TV svojho trénera, je veľký benefit. 

Ktoré cvičenie v online tréningovom programe počas LIVE premeny ťa bavilo najviac, vyskúšala si aj iné ako Janyho tréningy?

Mna osobne najviac bavia tréningy s Janym. Nezabudnem na môj prvý tréning - bol to BODY Fight. Začala som cvičiť a nechápala som vôbec, čo mám robiť. Celé tie kombinácie som si nevedela pospájať. 🤣 Muživ hovorím počas tréningu, "že to, do čoho som sa ja prihlásila, však ja nestíham a ani neviem čo mám robiť.". Prešiel čas a je to jeden z mojích najobľúbenejších cvičení. Takže netreba sa po jednom tréningu vzdávať u mňa platilo na 100%. Samozrejme si rada zacvičím aj BODY Pump alebo Tabatu. Obľúbila som si aj cvičenie s Luckou Mokráňovou, sú to rýchle 30 minútovky, zamerané na problémové partie. Keď nemám čas na celý svoj tréning, idem presne na toto cvičenie do archívu. Cvičenia s Leou Grančič sú pre mňa stále výzva, ale je to super žena a určite jej cvičeniam ešte dám šancu, pretože touto premenou určite nekončím :-) 

Čakala si, že by si sa mohla stať našou absolútnou víťazkou? Plánuješ na niečo špeciálne využiť svoju odmenu za svoju vytrvalosť?

Či som čakala, že by som mohla vyhrať? Nie, nečakala, ale verila som v seba od začiatku. Bol to môj cieľ získať zdravšie a silnejšie telo. Dcérke som počas výzvy hovorila, neboj keď mamina vyhrá, pôjdeme na dovolenku. A ono to proste vyšlo. 🙂 Takže presne na dovolenku, by som aj chcela použiť svoju výhru a odmenu od Janyho. Ukázať mojej dcérke aj niečo iné, ako len stereotyp všedných dní. 🙂 Túto premenu som brala ako moju osobnú výzvu. Povedala som si, že si proste musím zacvičiť, aj keď má všetko bolí, aj keď sa mi vôbec nechcelo, a aj keď deti boli v noci hore a nevyspali sme sa. Počas celej premeny sme bojovali a chorobami, kto má detičky, tak vie ako si to medzi sebou posúvajú, a jeseň je o to náročnejšia. Ale išla som ďalej, bez žiadnych výhovoriek. Jednoducho som musela a potom, jedného dňa ma to tak začalo baviť, že už to nie je že musím, ale že skutočne chcem a aj to potrebujem 🙂 a je to ten najlepší pocit, keď vidím aj výsledky v zrkadle a na oblečení.

Ak by si mohla niečo odporúčiť niekomu, kto ešte rozmýšľa či sa zapojí do našej LIVE family, čo by to bolo?

Určite by som každému, kto rozmýšľa, či sa pridá do LIVE Family "áno, choď do toho!" Nemáš čo stratiť, iba získať. Nájdeš tu rôzne druhy cvičenia na spálenie tukov, vybudovanie svalov ale aj videá pre pokoj duše s Vierkou Ayisi, ktoré doplnia tú energickú stránku z celého cvičenia. ❤️ Jany je pre mňa jedinečný tréner, tá energia, čo z neho vyžaruje, tie slová, ktoré vždy na konci tréningu povie, tie má hnali vždy v pred. Dokáže namotivovať človeka aj takto na diaľku cez televíziu, a zároveň vo vás prebudiť tú chuť prekonávať sa a robiť veci za svojou komfortnou zónou, a tešíte sa z toho. 

 

Upravila si aj svoj jedáliček? Koľko krát si cvičila prípadne, čo si robila inak, aby si dosiahla túto krásnu tvoju premenu?

V rámci stravy som spravila "trošku úpravy", ktoré odporúčam každému. Do jedálnička som pridala trošku viacej zeleniny a bielkovín, trošku obmedzila sladké, alebo som ho nadhradila za zdravšie sladké koláče, ktoré si aj naďalej rada pečiem 🙂 Koláčiky chutia aj mužovi, tak sa všetci tešíme ☺️ Začala som vo všeobecnosti premýšľať, že čo vlastne jem a kedy a to bol klúč k môjmu úspechu. 

Chcela by som ešte na záver povedať, že mohla by som sa vyhovárať na deti, že nemám čas mám veľa povinností, a že cvičenie proste nestíham. Ale ja som to urobila presne naopak. Niekde na tie prvé miesta som zaradila samú seba. Nevadí, že nie je všetko ostatné na 100% spravené, nič mi neujde, ako sa hovorí nie je to zajac, a tie veci si nás počkajú :-) Je dôležité, však aby som sa ja, sama so sebou cítila spokojná. Vtedy bude aj celá moja rodina spokojná a šťastná ❤️ a to je to, čo by som chcela povedať všetkým ženám, nezabúdajte na seba. Objavte svoje potreby a túžby, buďte to práve vy, koho chcete spraviť najšťastnejšou a uvidíte, ako všetko pôjde ľahšie a všetci vo vašej rodine a okolí budú vo vašej spoločnosti tiež spokojnejší. 

 

Renátke zo srdca gratulujeme v celom našom tíme a držíme palce, aby vo svojom zdravom životnom štýle pokračovala, a cítila sa tak dobre, ako teraz. Ak ešte stále uvažuješ, či do toho ísť, alebo to odkladáš na pondelok, nový mesiac alebo nový rok, poď a pridaj sa do LIVE FAMILY práve teraz! Navzájom sa motivujme, cvičme a užívajme túto spoločnú jazdu a výsledky uvidíš práve v ten "pondelok", od ktorého si chcel/a vždy len začať :-)

 Pridaj sa!