Nikdy nie je neskoro začať!

Prečítaj si článok a inšpiruj sa Erikom a jeho cestou za svojím vysnívaným novým ja.

Erikova premena doslova vyráža dych. Začal s nami cvičiť a schudol neuveriteľných 30 kíl, ale ako sám povedal, ešte nie je s výsledkom spokojný a pokračuje ďalej ísť si za svojím jasným cieľom a dostať sa na váhu 110 kíl. Erik získal v našej jesennej LIVE PREMENE 2023, stravovací plán od Zjedené na mesiac a ročné predplatné časopisu od News and media holding. Prečítaj si jeho cestu za svojím lepším a zdravším ja a poď prekonať samého seba, pretože nikdy nie je neskoro začať ⤵️ 

Možností a “online fitiek” je už dnes veľmi veľa, tešíme sa, že si sa rozhodol pre nás a že si úspešne ukončil jesennú LIVE premenu :-) Čo ťa motivovalo pridať sa k nám a ako hodnotíš cvičenie "doma v obývačke"? 

Mojou najväčšou motiváciou bolo schudnúť a celkovo zlepšiť svoj život. Moja váha sa vyšplhala na 168kg, cítil som sa nekomfortne a cítil som, že je na čase niečo so sebou začať robiť. Dozvedel som sa o tomto programe od kamaráta a prišlo to v správnom čase. Stanovil som si ako cieľ schudnúť najmenej 30kg, a súťaž LIVE Premena má celý čas motivovala. Aby som bol úprimný, cvičenie doma bolo na moje prekvapenie oveľa ťažšie ako som čakal. Niektoré tréningy boli zo začiatku veľmi náročné a nezvládal som ich odcvičiť v tempe. Dnes už viem že nebolo dôležité ísť v takom vysokom tempe, ale skôr ide o pravidelnosť a prekonanie samého seba. Popri tom som skúšal aj tréningy z rôznych mobilných aplikácií, navštevoval posilňovňu kde som cvičil silové tréningy, ale Janyho tréningy mali vždy jedinečnú energiu a po každom jeho tréningu som bol zničený aj keď so skvelým pocitom zo seba. Cvičenie doma odporúčam každému - potrebujete minimum pomôcok na cvičenie, môžete cvičiť v hociktorej miestnosti a pri pravidelnom cvičení je progres zaručený.

Určite súhlasíš že stravovanie a cvičenie ide ruka v ruke, ako si upravil svoj jedálniček? 

V mojom živote bol najväčší problém v strave, keďže som jedol všetko, vždy a všade. 😀 Preto aj počas premeny bolo pre mňa najťažšie zvyknúť si na štýl nového stravovania. Začal som dodržiavať fasting, teda prerušovanú hladovku. Sústredil som sa na vyšší príjem bielkovín, na zdravé tuky a so sacharidmi som moc nevyskakoval. Väčšinu potravín, ktoré som bol zvyknutý jesť som zrušil z môjho jedálnička a nahradil ich mäsom, zeleninou, strukovinami, ovocím, a mliečnymi výrobkami bohatými na bielkoviny či vajíčka. Dodržiaval som režim 16/8 to znamená, že som mal 8h okno počas ktorého som prijal určité množstvo kalórii, mimo toho som nič nejedol, pil len vodu s citrónom či kávu a zelený čaj. Prvé týždne boli ťažšie, ale časom som si na takýto štýl stravovania  zvykol. 

Tvoja výhra v našej LIVE Premene bola mesačný stravovací plán od Zjedené, čo hovoríš na takýto tip stravovania? Chutili ti pripravované jedlá?

Výhra ma samozrejme veľmi potešila. Vôbec to, že som sa umiestnil v TOP10 považujem za veľký osobný úspech, aj keď ešte nie som na konci svojej premeny :-) Nepoznal som tento typ stravovania a so začiatku som bola trochu skeptický, aké to bude jedlo, ale musím povedať že ma to prekvapilo. Pripravené jedlá boli vždy chutné a presne vyvážené. O tom že vám to donesú až domov rovno v "krabičke", ktorú si môžete vziať do práce na druhý deň ani nehovorím koľko času mi to ušetrilo počas celého mesiaca.

Mal si svojho verného fanúšika prípadne sparing partnera v rámci tvoje premeny, ktorý ti pomáhal a veril, že dokážeš absolvovať túto 12-týždňovú premenu? 

Áno, mal som sparing partnera, kamaráta od ktorého som sa o tejto súťaži a vás aj dozvedel. Chodil som s ním cvičiť silové tréningy a pomohol mi aj s úpravou stravy. Zapojil som sa aj do aktuálnej LIVE premeny, pretože sa cítim byť viac motivovaný, keď som zapojený v súťaži. Je to moja motivácia keď sa mi veľa krát nechce odcvičiť tréning, alebo ma pochytí myšlienka na najeké nezdravé jedlo. 

Motivácia vie byť veľmi silná, ale len disciplína nás dokáže dostať tam, kam chceme - dosiahol si to, čo si si stanovil?

S aktuálnou váhou a tým čo už dokážem robiť beriem ako prvú zdolanú métu, avšak moja cesta za mojím cieľom stále pokračuje. Mojím cieľom je dostať sa na váhu 110kg. Takže ešte stále je čo robiť a som rád, že existuje táto súťaž ktorá má jednoznačne dokáže správne motivovať aby som pokračoval a išiel si za tým čo chcem dosiahnuť.

Náš tréningový program si obľúbilo tisícky žien, ale v poslednom období o nás vie čoraz viac mužov a pridávajú sa k nám. Čo by si odporúčil práve nejakému ďalšiemu mužovi, ktorý sa rozhoduje či sa k nám pridá?

Tréningy, ktoré máte vo svojom programe sú rôznorodé a myslím si, že treba vyskúšať každý jeden. Veľa krát ma prekvapil tréning o ktorom som si myslel, že bude jednoduchý a možno viac zameraný na ženy. Takže určite odporúčam vyskúšať každý jeden typ tréningu z archívu. Každý vás v niečom prekvapí a posunie vpred. Raz to môže byť hudba, inokedy samotný typ tréningu zameraný na iný typ svalov alebo iný tréner/ka a ich prístup :-) Novinka ktorú ste pridali "program JUST FOR MEN" tréningy s Attilom Véghom sú ale presne to čo mi u vás ešte chýbalo. Takže myslím si, že nás mužov vo vašich radoch bude pribúdať aj vďaka takémuto (kruhovému) typu tréningu. 

 

Erikovi zo srdca gratulujeme s celým naším tímom a držíme palce, aby vo svojom zdravom životnom štýle pokračoval a cítili sa stále lepšie pri dosahovaní svojho cieľa. Ak ešte stále uvažuješ, či do toho ísť, alebo to odkladáš na pondelok, nový mesiac alebo nový rok, tak klikni nižšie a zaregistruj sa do LIVE FAMILY len za 8,90€ mesačne! Navzájom sa motivujme, cvičme a užívajme si túto spoločnú jazdu a výsledky uvidíš práve v ten "pondelok", od ktorého si chcel/a vždy len začať :-)

 Pridaj sa!