Krásne brucho? 5 zásad ako na to!

Príchodom mesiaca marec sa zimné počasie pomaly, ale isto prehupuje do jarného počasia a mnohí z nás už začínajú plánovať letné dovolenky, začínajú pociťovať, ako ten čas letí a s jarným počasím príde aj chuť cítiť sa dobre a fresh. Chceš to dosiahnuť? Práve teraz je to najideálnejšie obdobie sa pozrieť na svoje návyky a upraviť to, čo robíš, aby si sa poča leta mohol/a tešiť z krásnej postavy. Nižšie nájdeš 5 zásadných rád, ktoré ti v tom pomôžu.

Kuchyňa a naše stravovanie vo veľkej miere ovplyvňuje to, ako vyzeráme. Práve tam to všetko začína a na tréningu je pokračuje. Hlavná zásada pri chudnutí je, aby sme telo dostali počas dňa do kalorického deficitu, čo znamená, aby sme prijali menej kalórií ako potrebujeme. Ak tomu tak nebude, kalorický nadbytok sa uloží do tukových zásob - a to nechceme. Cvičenie a strava idú ruka v ruke nie je klišé, naozaj to tak funguje. Všetci víťazi z našich minuločných LIVE premien sa zhodli, že úpravou stravy sa im skutočne začalo dariť chudnúť a cvičením spevnili svoje svaly. Celkový efekt bol, že nie len vyzerali "chudšie", ale sa cítili zdravšie, silnejšie a po čase si osvojili zdravé návyky v stravovaní a pravidelne cvičili. Veľmi dôležité je taktiež obmedziť prísun výrobkov z pšeničnej múky a zaradiť do svojho jedálnička strukoviny a čerstvú zeleninu. Strukoviny sú nutrične veľmi bohatou skupinou potravín, ktoré sú plné bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov, ktoré telo potrebuje. V tréningovom programe LIVE+ zostavuje naša výživová poradkyňa Alica Andrašiková jedálničky, ktoré sú vegánske s vegetariánskou alternatívou, plné práve receptov zo strukovín. Objavíš v nich množstvo inšpirácii na zdravé, chutné a rýchle varenie. Viac info nájdeš TU, tiež prinášame pre našich členov ako aj na instagrame @janylandl zdravé varenie v podobe relácie Live cooking. Pozri si to a nechaj sa inšpirovať.

V rámci správneho stravovania je tiež veľmi dôležité pravidelne jesť. Predídeš tak chuti na "pojedanie snackov" v podobe čokolády a iných kalorických prehreškov, ktoré Vám vo vašej snahe schudnúť len uškodia. Nehladuj, radšej jedz striedmejšie ale pravidelnejšie. Jedlo a jedenie je tu preto, aby sme si dodali energiu, tak si užime túto aktivitu bez výčitiek a stresov :-)

Cítiš, že si síce zmelnil/a stravovacie návyky, cvičíš ale ručička na váhe sa stále neposúva? Veľa ľudí má problém práve so zadržiavaním tekutín v tele, ktoré priamo súvisí s chudnutím. Mnoho krát počuté, ale skutočne dodržiavaš pravidelný pitný režim? Je dôležité, aby si pravidelne počas celého dňa dopĺňal/a tekutiny a to najmä v podobe čistej vody. Nárazové pitie vody nie je odporúčané a výskumy to potvrdzujú. Ak si uvedíš poobede že si ešte nič nepil/a, tak už to za daný deň nedobehneš. Denne by si mal/a vypiť 30-45 mililitrov tekutín na 1 kg svojej váhy. 

Ak chceš zdravo chudnúť, tak bez úpravy stravy a pravidelného cvičenia to nepôjde. Zvýšenie pohybových aktivít a precvičovanie tela je správna cesta k chudnutiu, tvarovaniu postavy a hlavne k zlepšeniu tvojho zdravia. Aj tu platí zásada o pravidelnosti, radšej cvičiť 30-minút denne, ako len raz do týždňa ale intenzívne.

Tip na cvičenie od Janyho nájdeš v tomto videu nižšie. Opakuj sériu cvikov 5x a brucho máš odcvičené :-)

Veľa krát zhodenie posledných kíl pri ceste za tvojou vysnenou postavou sú najťažšie, ale nevzdávaj to! Chce to len zotrvať v tvojej sebadisciplíne, ale výsledky sa určite dostavia. Ak ti chýba motivácia, tak ti odporúčame prihlásiť sa do našej LIVE Premeny, ktorá zmenila život už viac ako 8 000 ľuďom. Naša najbližšia Premena #100 dňová výzva do leta, sa spustí už 11. marca 2024. Stačí, ak sa staneš našim členom, nahráš fotky "pred" a budeš trénovať spolu s našimi trénermi. Na konci ťa bude čakať nie len tvoje nové a vysnené ja, ale budeš môcť získať hodnotné ceny od partnerov, alebo aj hlavnú výhru 1 500 eur. Tak neváhaj a pridaj sa k nám.