Chudnutie a imunita? Naštartuj oboje už teraz!

Zisti ako zdravo chudnúť a zároveň mať silnú imunitu

 

Je tu september. Mesiac, počas ktorého opäť všetko štartuje. Ďeťom začína škola, rodičom veľký stres s novým režimom - práca, deti, krúžky, vlastný čas na seba, domácnosť atď. S príchodom sychravého počasia a štartu škôl/škôlok prídu opäť soplíky, prechladnutia a pocit vyčerpania. Nezúfajte, v tomto článku sa dozviete, na čo si dať pozor a mať na zreteli 5 zásad, vďaka ktorým sa vám podarí naštartovať svoju imunitu a cítiť sa zdravo a fit. 

Tri znaky, že máte oslabenú imunitu:

  • ste často chorý - stačí ak niekto vo vašom okolí má kašel a už sa to u vás prejaví,
  • tráviace ťažkosti - časté hnačky, zápchy alebo bolesti žalúdka,
  • únava - aj napriek tomu že prespíte celú noc, sa cítite unavene. 

Momentálne v našom tréningovom programe LIVE ENERGY prebieha 12-týždňová LIVE PREMENA. Okrem spálených kilogramov riešime aj zdravie, stravovanie a nastavenie správneho životného štýlu. Mať správne zažívanie je podmienkou k zdravo fungujúcej imunite. Nikdy nehľadujte! Aj keď nemáte čas a nerobíte to úmyselne, týmto krokom si viete paradoxne najviac ublížiť. A to nie len svojej imunite ale garantujem vám, že zažijete aj ten slávny jojo efekt. Ak chcete zdravo chudnúť, treba jesť častejšie ako obvykle, ale v menších množstvách. To je zlaté pravidlo zdravého chudnutia, rovnako, ako sa pravidelne hýbať. Každý deň mať fyzickú aktivitu minimálne 60min - prechádzka, jazda na bicykli, tréning, cvičenie jógy a podobné aktivity. Sedavé zamestnanie, ponáhľať sa na stretnutia, pre deti a vybaviť množstvo vecí po práci nás psychicky vyčerpáva. Preto, ak budete mať nastavenú vyváženú stravu a pravidelnú fyzickú aktivitu, podarí sa vám aj k týmto situáciam lepšie pristupovať a odzrkadlí sa to na vašom vnútornom ale i vonkajšom zdraví.

Ako chudnúť tak, aby sme namiesto oslabenia našu imunitu naštartovali? Je to veľmi jednoduché a pritom na to všetci zabúdame. Stačí, ak si tieto body zapíšeme a budeme ich dodržiavať. 

  • dostatočný prísun tekutín (voda, čaj a minerálne vody) 
  • pravidelná a vyvážená strava (menšie množstvá konzumujeme častejšie počas dňa) 
  • zelenina a ovocie 
  • dopĺňanie vitamínov a doplnky víživy 
  • pravidelný pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu

Neoslabujte si zbytočne imunitu tým, že zabúdate na seba a svoje zdravie. Uprednostnite na tanieri viac zeleniny, doprajte si kvalitný spánok/oddych a spravte si rutinu s vitamínmi/výživovými doplnkami ak cítite, že vám niečo chýba. Vitamíny zohrávajú dôležiitú úlohu vo fungovaní nášho tela a jeho obranyschopnosti. Odporúčam vám môjho dlhoročného partnera v oblasti doplnov výživy - Avita. Ide o slovenského výrobcu, ktorý ponúka rôzne vitamíny a doplnky výživy vo vysokej kvalite. Mojou voľbou na jar a jeseň na posilonenie imunity je jednoznačne Vitamín C a D3 vo vysokej dávke spolu so Zinkom. Môžete kedykoľvek využiť môj zľavový kód JANY15 a ušetríte tak 15% z každého nákupu. Užívanie vitamínov nás chráni pred chorobami, podporujú funkčnosť našich orgánov a zvyšujú našu energiu a celkovú náladu. Doprajte si vitamíny zo stravy a s doplnkami výživy. 

Prajem ti silnú imunitu a ešte silnejšiu vôľu pri chudnutí, ak si súčasťou našej LIVE PREMENY, aby si bol/a spokojná/ý so všetkým čo sa ti podarí. Nezabúdaj, nikto nedosiahol nič hneď - za všetkým sa skýva množstvo času, odhodlania a disciplíny. Približuj sa k svojmu cieľu systematicky a užívaj si tú cestu.