Chceš mať krásne a štíhle nohy?

Najúčinnejšie variácie výpadov nájdeš v tomto článku.

Tvojím snom je mať krásne a štíhle nohy, ale nevieš ako na to? V tomto článku ti ukážem účinné cviky, ktoré by si mala zaradiť do tréningu a vybuduješ si krásne stehná a zadok. Ak ťa trápi celulitída, nezabúdaj na pravidelný pitný režim ako aj na podporu lymfy napr. čajom z Echinacei purpurovej, ktorá čistí lymfu a výrazne podporuje lymfatický systém. Cvičenie nie len spevňuje svaly a spaľuje tuk, ale aj vyhladzuje kožu, a tým je jej vzhľad hladší a krajší. 

Účinné cviky na štíhle nohy

Stehná sú problematickou partiou mnohých žien. Vo videu nižšie nájdeš viacero účinných tipov na cvičenie výpadov, ktoré ti pomôžu za chudšími a krajšími stehnami. Pri tréningu zameranom na nohy, by si okrem výpadov nemala zabudnúť ani na (obľúbené) mŕtve ťahy s činkami/kettlebelom a drepy. Ak použiješ počas tréningu aj závažia, je to len na tebe. Zo začiatku ti však odporúčam viac opakovaní vo vyššej intenzite a neskôr pridať záťažovú vestu, alebo jednoručky. Teraz všetko čo potrebuješ je len podložka na cvičenie a chuť si zacvičiť. Tak ideme na to?

Rady, ako správne cvičiť výpady

Cvič aspoň 3-krát do týždňa tieto cviky a uvidíš aký to bude mať na tvoje telo efekt. Dávaj si ale vždy veľký pozor na techniku, akou cvičiš jednotlivé cviky. Technika je veľmi dôležitá, aby sme si neublížili a neskôr neriešili problém s chrbtom alebo kolenami.

Rada číslo 1: Pokrčené koleno nesmie presahovať špičku. 

Rada číslo 2: Pokrčená noha má mať 90 stupňový uhol (stehno/predkolenie).

Rada číslo 3: Každý výpad by mal byť kontrolovaný a plynulý. 

Pár rád ešte na záver, aby si dosiahla štíhle nohy. Nestačí, ak budeš cvičiť len tieto cviky. Ide predovšetkým o to, aby si zaradila do svojích dní viac pohybu a nezdravé návyky nahradila tými zdravšími. Napríklad: vymeň výťah za schodisko, pi viac vody a obmedz sladené nápoje, v strave uprednostňuj príjem väčšieho množstva bielkovín a zeleniny. Uvidíš, že už po krátkom čase sa budeš cítiť oveľa lepšie a čo je najdôležitejšie, uvidíš to aj na svojej postave. Nezabúdaj však ani na pravidelnosť, s ktorou si vytvoríš návyk a spolu s disciplínou dosiahneš svoje ciele. Držím ti palce!

Viac motivácie, cvičení, rád a tipov do kuchyne a veľa ďalšieho, nájdeš v našom tréningovom programe LIVE ENERGY. Ak ešte nie si našim členom a chceš začať, stačí, ak si vyberieš program, ktorý ti bude vyhovovať. 

Chcem vedieť viac