Výlet s deťmi z detského domova na koníky OZ MY SME LIVE

Naše OZ MySmeLive pomáha deťom v spolupráci s PEPCO

"Dostávať je krásne, ale darovať nás obohacuje oveľa viac. Deti sú naša budúcnosť." 

V stredu 25. októbra 2023 bol výnimočný deň pre nás a pre vybrané deti. V krásnom areáli s koníkmi v Čataji pri Senci sme sa stretli s 12-timi deťmi z detského domova Bernolákovo. Vďaka nášmu hlavnému partnerovi, PEPCO SLOVENSKO, sme im mohli pripraviť nezabudnuteľný zážitok, jazdu na koni a ukázať im život v tomto areáli. 

Keď vznikla myšlienka, aby sme zorganizovali a prepojili naše OZ MySmeLive s OZ Kone ľuďom ani sme neváhali a hľadali vhodné detičky, ktorých by sme mohli potešiť takouto aktivitou. Jazda na koníkoch pre deti z detského domova z Bernolákova, bola krásna pripomienka toho, ako by sme mali byť vďačný za to, čo máme a zároveň, že aj maličkosti pre nás, môžu byť pre niekoho iného veľké. 

Naše OZ MY SME LIVE vzniklo v roku 2021 s cieľom pomáhať rodinám a mamám samoživiteľkám, ktoré sa ocitli v núdzi. Zorganizovali sme už viaceré Benefičné podujatia s pomocou nášho hlavného partnera PEPCO s ktorým pomáhame na Slovensku a v Čechách. Sme veľmi vďační a šťastní, že sme mohli spraviť radosť pre vybraných 12 detí z detského domova a vziať ich na výlet do areálu Kone ľuďom pri Senci. Bol to krásny čas, ktorý si deti veľmi užívali. Ako nám aj neskôr povedali, bol to pre nich krásny zážitok, za ktorý sú Janymu veľmi vďační. S deťmi sa rozprával aj Jany a motivoval ich ako niektoré životné skúšky prichádzajú a ako sa s nimi vysporiadať. 

Láska ku zvieratám a nezištné odhodlanie pomáhať stoja za založením Občianskeho združenia Kone ľuďom, ktoré sme navštívili. Za úžasným projektom sú ľudia s veľkým srdcom: Evka so svojím manželom a maminou. Aktuálne sa starajú o 14 koníkov a 15 psíkov. Občianske združenie doslova zachraňuje životy nechceným, opusteným a týraným zvieratám, ktorých život sa mal predčasne ukončiť. Evka s rodinou dali zvieratkám šancu na dôstojný život, aj napriek náročným podmienkam, nákladom na veterinárnu starostlivosť, ale aj zabezpečenie potravy, či nájom. 

Prečo sme si vybrali Centrum pre deti a rodiny Bernolákovo? Vzniklo už v roku 1929, založila ho Alica Masaryková (dcéra prvého prezidenta ČSR), pôvodne slúžilo ako sirotinec. Po rôznych nielen priestorových, ale aj personálnych zmenách centrum zmenilo pôvodnú internátnu starostlivosť na starostlivosť rodinného typu, prostredníctvom ktorej môžu deťom viac priblížiť život v bežnej rodine. Kapacita centra je 76 detí, o ktoré sa starajú v štyroch samostatných skupinách a v dvanástich profesionálnych náhradných rodinách. Cieľom centra je zabezpečiť bezpečnú a čo najintenzívnejšiu integráciu detí a mladých dospelých do spoločnosti. Veríme, že sme deťom spravili pekný výlet a spríjemnili im deň takou netradičnou aktivitou akou je jazda na koňoch. 

Naše ďakujeme patrí aj nášmu dlhoročnému partnerovi PEPCO Slovensko a Česko a každému nášmu členovi LIVE FAMILY. Vďaka tomu môžeme spoločne pomáhať tam, kde to ľudia najviac potrebujú 🙏✨

Ak by si chcel/a pomáhať aj ty, aktivuj si vrámci svojho LIVE PROFILU mesačný príspevok 1€ do nášho OZ MY SME LIVE 

Ďakujeme

💜