Rýchla večera do 20 minút

Špenátová palacinka plnená hummusom, mrkvou, fazuľou a tofu

,,Brucho sa formuje nie len na tréningu, ale najmä v kuchyni."

Špenátová palacinka, ktorá sa hodí či už ako vyvážená večera pre teba alebo pre celú tvoju rodinu kedykoľvek počas dňa ti dodá energiu a verím že objavíš aj novú chuť. Tento recept nájdeš v našich aprílových jedálničkoch v ktorých nájdeš vždy plno výborných jedál, ktoré môžeš kombinovať a ľahko doplniť do svojho bežného stravovania.

Budeme potrebovať: Špenát 1 väčšia hrsť 50 g, voda 40 ml cca 4 lyžice, celozrnná múka (napr. špaldová, pohánková, cícerová a pod.) 25 g, polovica vajíčka (1/2 vajíčka veľkosť M je na jednu palaciinku, priprav si ideálne rovna aj na neskôr alebo pre niekoho blízkeho dve palacinky z celého vajíčka), údené tofu 30 g, hummus 30 g v surovom stave cca 3 lyžice, mrkva 30 g v rurovom stave a fazuľa varená 30 g. Postup na prípravu tejto palacinky/palaciniek je veľmi jednoduchý a zvládne to každý. Čerstvý špenát rozmixujeme spolu s vodou, vajíčkom, celozrnnou múkou, soľou a malou štipkou korenia. Takto rozmixované cesto si následne vylejeme na vopred rozohriatu kvalitnú a nelepivú panvicu. Opekáme z oboch strán na miernom stupni. Medzitým si na druhej panvičke podusíme nahrubo nastrúhanú osolenú mrkvu a nastrúhané údené tofu. Hotovú palcinku natrieme hummusom, posypeme nahrubo nastrúhanou mrkvou, nastrúhaným tofu a uvarenou fazuľou. Zrolujeme, alebo preložíme na polovicu a máme hotovo. Dobrú chuť! 

Aké sú to LIVE jedálničky? 

Jedálničky zostavuje naša výživová poradkyňa Alicka, ktorá dbá na výber zdravých potravín, ako aj na samotnú dostupnosť jednotlivých surovín v našich potravinách. Jedlá sú zostavené podľa vašich telesných parametrov, ktoré si zadával/a pri registrácií. Odporúčam preto skontrolovať vo svojom profile tieto údaje, aby si ich mal/a aktuálne pred tým, ako si aktivuješ jedálničky :-) 

Jedálničky obsahujú jednotlivé kategórie jedál (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera) sú rozpočítané na celkový počet kalórií za dané jedlo. Pri každom recepte nájdeš aj zoznam potravín, konkrétne množstvo a zároveň aj príslušnú výživovú hodnotu danej potraviny. Pri recepte sú vždy uvedené alergény ako aj celkový počet kalórií, aby si to mal/a jednoduchšie a nemusel/a ste nič počítať. Som zástancom vegánskeho stravovania, preto sú jedlá v našich jedálničkom vegánske. Uvedomujem si ale, že nie každému môže takýto spôsob vyhovovať a preto sme s Alickou spravili kompromis a prinášame aj vegetariánske alternatívy

Prečo si ich aktivovať? 

Ak sa rozhoduješ, či začať s našimi jedálničkami, už teraz som veľmi rád. Si na správnej ceste, ako môžeš svoje výsledky zlepšiť a cítiť sa vo svojom tele ešte lepšie. Chcem ti ale odporúčiť, nevzdávaj sa svojich obľúbených jedál a maj z jedla pôžitok. Odmeň sa po dobrom tréningu, niekedy aj nie úplne zdravou stravou. Aj to patrí k životu. Tu však platí zásada, ak 6 dní ješ zdravo, môžeš 1 deň "zhrešiť". Problém je, ak je toto celé opačne. Rovnako neodporúčam počas "cheat day" zjesť všetko, čo ti skríži cestu. 

Ak zaradíš do svojho bežného stravovania jedlá z našich jedálničkov, bude to pre teba a tvoje telo prirodzenejšia cesta a ja verím, že to bude pre teba rovnako príjemné spestrenie a časom si stále viac budeš voliť zdravšie alternatívy jedál :-) 

Chceš ísť do toho?

Pýtaš sa ako si ich aktivuješ, ak už si členom? Vieš tak urobiť kedykoľvek, stačí ísť po prihlásení na stránke do sekcie Môj profil - Zrušiť členstvo LIVE a tvoje LIVE členstvo po skončení predplatného ťa automaticky prostredníctvom e-mailu vyzve na zmenu/ukončenie/programu, vtedy si vyberieš prejsť na program LIVE+ a jedálničky ti budú aktivované. Ak chceš pomôcť, môžeš napísať mail na jany@janylandl.sk a my ti radi pomôžeme. 

Ak ešte nie si našim členom a chceš sa ešte len registrovať, ČLENSTVO LIVE+ stojí len 11,90 eur na mesiac v rámci ktorého máš prístup k LIVE tréningom, archívu a exkluzívnemu obsahu pre členov + dostaneš na celý mesiac jedálniček zostavený podľa tvojich telesných parametrov od výživovej poradkyne. 

Tak neváhaj a sprav to rozhodnutie už dnes :-) 

Chcem aktivovať členstvo LIVE+