Dávidko Rusnák

Dávidko trpí mentálnou dysfunkciou. Na svoju liečbu potrebuje delfinoterapiu, ktorá je finančne veľmi náročná. Jeho rodina sa preto rozhodla zbierať vrchnáky z PET fliaš. Potrebovali však až 10 ton, aby dostali sumu na čiastočné pokrytie liečby. MY SME LIVE darovalo Dávidkovi 500 € na cestu za delfínmi. Ďalšie peniaze sa nám podarilo vyzbierať vďaka Tréningu pre planétu, ktorý sme venovali malému veľkému bojovníkovi Dávidkovi.

 

 

Erika Buczanska a jej dcérky Emka a Nelka

Štyri a pol ročná Nelka sa narodila s kompletným rázštepom pery a podnebia v čase, keď už Erika bola veľmi psychicky vyčerpaná zo svojho už ex partnera, ktorý bol závislý na alkohole, rodine ubližoval slovne i fyzicky. Momentálne sa o svoje deti nezaujíma, neplatí výživné. Celý Erikin príjem tvorí predĺžený rodičovský príspevok. Vážne zdravotné problémy trápia aj druhú dcérku Emku. Nelka podstúpila tri operácie a potrebuje ďalšie štyri. Erika s dcérkami často cestuje z Popradu na vyšetrenia do Banskej Bystrice, Bratislavy a Košíc. Erika dostala od štátu kompenzáciu na veľmi potrebné auto, ktorého hodnotu bolo potrebné doplatiť. Podarilo sa jej to vďaka finančnej pomoci od MY SME LIVE.

 

 

Veronika Chochoľová a synček Jaško

Už počas tehotenstva Veroniku Jaškov otec psychicky týral, zamykal v byte, bol agresívny. Jedného dňa nabrala odvahu a so strachom ako sa sama postará o svoje dieťa od neho odišla. Stala sa slobodnou mamičkou a začala bývať v domčeku po svojej babke. Dlho žila z 200 €, ktoré dostala od štátu a po nociach maľovala obrazy, aby mali z čoho žiť. Rodina jej nedokáže finančne pomôcť, je odkázaná len sama na seba. Veronika tvrdo na sebe pracovala. Na sebaláske, psychike, začala cvičiť a tancovať. Teraz vie, že Jaškov otec bol vlastne jej učiteľom. Začala podnikať v textilnej tvorbe a maľuje obrazy. I napriek nízkemu príjmu tvrdí, že je šťastná, teší sa z maličkostí a jej snom je postaviť si na záhrade maringotku a opustiť starý dom. MY SME LIVE venovalo rodine finančnú pomoc, a tak je k svojmu snu o kúsok bližšie.

 

 

Dada Novanská, synovia Filip, Viktor a Leo

Dada je na výchovu svojich synov sama, sama zabezpečuje chod domácnosti, sama nakupuje a sama sa stará o to, aby mali jej chlapci čo najkrajší život. Žijú v Topoľčanoch, najstarší syn Filip dochádza každý deň do školy v Nitre. Vďaka MY SME LIVE si môžu dopriať spoločnú dovolenku, materiálne sa pripraviť na školu a hlavne užiť si viac radostných chvíľ.

 

 

Nikolka Poláková

Nikolka sa narodila predčasne s ojedinelou diagnózou Chylothorax. Lekári jej nedávali šancu na prežitie, no ona je veľká bojovníčka a už desať rokov robí radosť svojej rodine, ktorá bojuje spolu s ňou. Ťažký štart však nezostal bez následkov a tak bojuje s detskou mozgovou obrnou a autizmom. Denne absolvuje rehabilitácie, terapie na podporu mentálneho zdravia, špeciálnu pedagogiku, hipoterapiu s koníkmi. Nič z toho však nie je hradené poisťovňou. Nikolkina mamina hľadala pomoc a našla MY SME LIVE. Peniaze rodinka využila na terapie, vďaka ktorým sa Nikolka cíti lepšie a môže sa tak viac usmievať na svet.

 

 

Denisa, syn Miško a dcéra Paulínka

Slobodná mamička Denisa z Lučenca ostala bez finančných prostriedkov, všetky peniaze investovala do sťahovania  z ubytovne do domčeka. MY SME LIVE kontaktovala sociálna pracovníčka z Lučenca, ktorá sama deťom nosila potraviny. Vypočuli sme jej zúfalý hlas a rodine zabezpečili potraviny minimálne na tri mesiace.

 

 

Návrat na my sme live